Kauno rajono Garbės ženklais buvo apdovanoti savo kraštui profesinėje ir visuomeninėje veikloje nusipelnę asmenys:

9-icon

PIRMOJO LYGIO

ARŪNAS GELAŽNINKAS

Profesionalų motociklų sporto lenktynininkas. Iš Neveronių kilęs sportininkas yra 17 kartų tapęs Lietuvos motokroso čempionu, daugkartinis Baltijos šalių čempionas, du kartus nugalėjęs Dakaro lenktynėse „Original by Motul“ vienišių klasėje. Sportininkas skiria daug dėmesio vietos bendruomenei, motyvuoja jaunimą.

RAIMONDAS KUBILIUS

Kulautuvos reabilitacijos ligoninės vadovas. Apdovanotas už kardiologijos mokslo vystymą ir sėkmingą Kauno rajono bei visos Lietuvos gyventojų, sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis gydymą.

JONAS MAČIULIS (po mirties)

Buvęs Kauno rajono savivaldybės tarybos narys. Jo pastangomis Kauno rajone buvo inicijuotas ne vienas projektas, susijęs su aplinkos apsauga, socialine parama, labdara. Jo vardu pavadintas parkas įkurtas prie Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos. Apdovanojimą atsiėmė politiko šeima: žmona Marytė, sūnus Jonas, dukra Jūratė ir anūkas Pijus.

RAMINTA POPOVIENĖ

Kauno rajono mero patarėja, visuomenininkė, politikė. Nuo 2000-ųjų jos veikla neatsiejama nuo Kauno rajono: įdėtas didelis indėlis steigiant Kauno rajono socialinių paslaugų centrą, 2011-2012 m. dirbo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, 2012-2020 m. Seimo nare, rūpinosi neįgaliųjų teisėmis, socialine apsauga, kultūra, sveiko vaikų maitinimo programomis, ypač aktyviai prisidėjo prie to, kad būtų išsaugotas Kauno rajono administracinis vientisumas.

BENJAMINAS ŽELVYS

Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas. Apdovanotas už svarų indėlį į Kauno rajono kultūrinį gyvenimą ir profesionalaus meno sklaidą.

ANTROJO LYGIO

ŽILVINAS BLIUJUS

UAB „Transrifus“ direktorius. Apdovanotas už socialiai atsakingą verslą ir aktyvią veiklą Garliavos bendruomenėje. Verslininkas padeda organizuoti seniūnijos renginius, remia neįgaliųjų organizacijas, socialiai remtinus žmones.

JONAS GURSKAS

Kauno rajono savivaldybės tarybos narys. Apdovanotas už reikšmingus darbus ir nuopelnus Kauno rajono bendruomenei. Politikas jau ne vieną kadenciją dirba Kauno rajono žmonėms Savivaldybės taryboje. 2015-2019 m. kadenciją ėjo Kauno rajono vicemero pareigas.

JUOZAPAS ROMAS LIEKIS

Tradicinių amatų centro įkūrėjas. Apdovanotas už technikos paveldo ir tradicinių amatų puoselėjimą. Biliūnų kaime po atviru dangumi eksponuojami jo surinkti Lietuvoje ir užsienio šalyse pagaminti varikliai, žemės ūkio technika, automobiliai, motociklai, brikos, Lietuvos kaime naudoti meistrų darbo įrankiai, namų apyvokos daiktai. Didžioji dalis technikos yra suremontuota, restauruota ir veikianti.

VYTAUTAS PERTRUŽIS

Kauno Laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės direktorius. Apdovanotas už svarų indėlį į verslo plėtrą Kauno rajono savivaldybėje. Šiuo metu Kauno LEZ yra pritraukusi 53 užsienio ir vietos investuotojus, taikančius pažangius technologinius sprendimus bei kuriančius inovatyvius produktus.

VILGEMINA PUSKUNIGIENĖ

Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja. Apdovanota už ilgametę kultūrinę veiklą, indėlį modernizuojant biblioteką, gyventojų švietimo naujoves, skaitmeninio raštingumo ugdymą ir krašto kultūros paveldo sklaidą.

GENĖ STALIŪNIENĖ

Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė. Apdovanota už ūkininkų bendruomenės telkimą ir aktyvią visuomeninę veiklą. Ne vienus metus ji sėkmingai vadovavo Kauno rajono ūkininkų sąjungai.

VIRGINIJA VITKIENĖ

VšĮ „Kaunas–2022“ direktorė. Apdovanota už Kauno rajono vardo garsinimą, įgyvendinant projektą „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“. Nuo projekto pradžios įvyko daugiau kaip tūkstantis įvairaus dydžio renginių, į kuriuos įtraukta daug dalyvių, vietos bendruomenių narių. Projektas per kultūros sritį padėjo atskleisti Kauno rajono miestelių savitumą, buvo sukurti išliekamieji meno kūriniai.

TREČIOJO LYGIO

LAURYNAS BAREIŠA

Filmo „Piligrimai“ režisierius. Iš Karmėlavos kilęs režisierius šį miestelį pasirinko savo filmo „Piligrimai“ veiksmo vieta. Vietos gyventojai galėjo ne tik stebėti kūrybos procesą, bet ir jame dalyvauti. 2021 m. rugsėjį psichologinė drama dalyvavo Venecijos festivalyje ir pelnė aukščiausią apdovanojimą Lietuvos kinui – „Venecijos liūtą“. 2022 m. Vysbadene (Vokietija) vykusiame festivalyje „goEast“ „Piligrimai“ pelnė Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIRPRESCI prizą. Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“ filmas susižėrė net keturis svarbiausius prizus už geriausią vaidybinį filmą, geriausią scenarijų, geriausią režisūrą ir geriausią aktoriaus vaidmenį.

ONA GERVIENĖ

Šlienavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Apdovanota už profesionalumą ir nuopelnus švietimo srityje. Mokytoja ekspertė daug prisidėjo kuriant šiuolaikišką mokyklos viziją, dalyvavo švietimo inovacijų projektuose ir parodose.

NELITA GUDŽIŪNAITĖ-BYBARTIENĖ

VšĮ Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė. Apdovanota už reikšmingą veiklą gerinant greitosios medicinos pagalbos prieinamumą ir kokybę.

OVIDIJUS JURKŠA

Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenės pirmininkas. Apdovanotas už istorinės atminties saugojimą, bendruomeniškumą ir savanorystę. 2022 m. Kauno rajono bendruomenė netekome šio ypatingo žmogaus. Didelio šio žmogaus pastangų dėka, galime džiaugtis, kad apleistas III fortas tapo patrauklia turizmo ir kultūros erdve, apie kurią kuriami filmai, rengiamos televizijos laidos.

KLEMENSAS NARKEVIČIUS

Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos savanoris ugniagesys. Apdovanotas už savanorystės tradicijų puoselėjimą. Jo pastangomis prevencinės priešgaisrinės saugos priemonės pravestos visose Kauno rajono švietimo įstaigose, Trečiojo amžiaus universitete, neįgaliųjų, senjorų bendruomenėse. Visą veiklą ugniagesys vykdo neatlygintinai, savanoriškais pagrindais.

AUKSĖ SMILGYTĖ

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja. Apdovanota už pilietinių iniciatyvų įgyvendinimą, mokinių kūrybiškumo ugdymą ir skatinimą.

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS MEDALIU (PASIŽYMĖJIMO ŽENKLU) UŽ PROFESIONALUMĄ IR NUOPELNUS APDOVANOTI:

CHRISTIAN ENGELHARDT

Vokietijos Bergštrasės apskrities meras, už bendradarbiavimą ir tarptautinių ryšių stiprinimą.

IEVA ČIUPKEVIČIŪTĖ

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato 2-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja.

VAIDA SIBITIENĖ

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja.

LAIMUTĖ SUCHOCKIENĖ

Kauno rajono savivaldybės administracijos Čekiškės seniūnijos specialistė, už profesionalumą ir nuopelnus socialinės paramos srityje.