Kauno rajono savivaldybės
mero ir tarybos 2022 m. ataskaita

Mieli Kauno rajono žmonės,

Registrų centro duomenimis 2022-aisiais Kauno rajono bendruomenė paaugo daugiau kaip 6 tūkstančiais gyventojų ir peržengė 112 tūkst. ribą. Augimas vyko ir ankstesniais metais, tačiau pernai buvo rekordinis. Todėl drąsiai galiu sakyti, kad 2022 metai buvo tie, kurie skatino mūsų, kaip savivaldybės, kūrybiškumą siekiant atliepti visų Jūsų augančius poreikius.

Su tuo susiję mūsų prioritetai ir svarbiausi darbai. Per kadenciją pastatėme arba rekonstravome darželius, kuriuose sukūrėme 2314 naujų vietų. Zapyškyje ir Kačerginėje atvėrėme naujas kultūros erdves. Obelynėje įkurdinome Nacionalinės kultūros premijos laureato Leono Striogos medinių skulptūrų ekspoziciją po atviru dangumi. Vis dėlto didžiausiu traukos centru tapo Kluoniškiuose pastatyta fotomenininko Antano Sutkaus galerija, kurioje lankosi diplomatai, filmuoja užsienio televizijos. 

Kauno rajonas buvo pakviestas dalyvauti Europos kultūros sostinės projekte, o tai rodo, kad savo unikaliomis bendruomenių tradicijomis esame įdomūs pasauliui. Ramučių kultūros centras pripažintas geriausiu šalyje, užauginome daug nuostabių kolektyvų. „Auksinio fenikso“ apdovanojimas tik patvirtino, kad mūsų kultūros politika yra teisingame kelyje.

Baigiame kompleksiškai sutvarkyti Raudondvario dvarą, kuris dabar tarnauja reprezentacijai, bendruomenių renginiams, profesionaliajam menui, čia mūsų krašto gyventojai tuokiasi, registruoja naujagimius, atsiima kūdikių kraitelius.

Sutvarkyta Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia irgi įgavo didžiulę trauką. Tai tarsi šventovė be sienų, kurios auroje vyksta parodos, koncertai, festivaliai, Švento Jono atlaidai. Kačerginėje, Kulautuvoje ir Zapyškyje gražėja aplinkos, tūkstančiai dviratininkų, pėsčiųjų, šeimų leidžia laisvalaikį, pramogauja. 

Mane džiugina ir mažesni, bet taip pat svarbūs darbai. Pavyzdžiui, mokyklose ir darželiuose įgyvendinome švediško stalo modelį ir radome būdų sveikiau maitinti vaikus. Šią ir kitas mūsų iniciatyvas  –  šeimos darželius, kūdikio kraitelį – perima kitos savivaldybės. 

Kauno rajone noriai investuoja verslas, kuriasi ir gausėja jaunos šeimos. Visi šie ženklai rodo, kad mūsų krašte yra geros sąlygos gyventi, dirbti, steigti ir plėtoti verslus. 

Tai nereiškia, kad nelieka iššūkių. Didelis žiedinės savivaldybės galvos skausmas – viešasis transportas. Šią problemą tikimės spręsti bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybe. 

Augant elektros kainoms, galvojame apie energetinės bendrijos modelį. Ant penkių Kauno rajono ugdymo įstaigų pavyko įrengti mažąsias saulės jėgaines, todėl šių įstaigų mokesčiai už elektrą sumažėjo maždaug penkis kartus. Savivaldybė ketina įsteigti įmonę, kuri valdytų saulės jėgainių parką. Kalbant apie energijos kainų mažinimą ir tvarumo politiką, tai yra būtinybė. 

Urbanistinės plėtros ir gimstamumo rodikliai tebėra kylantys, todėl naujų darželių ir mokyklų statybos išlieka prioritetuose. Ypač dideli darbai laukia Domeikavoje, Garliavoje, Raudondvaryje, Neveronyse, Akademijoje, Užliedžiuose. Matome grėsmingai augančias kainas, tačiau tikiu, kad sprendimus rasime ir iššūkius įveiksime. 

Dar vienas svarbus programos akcentas – žaliasis kursas. Tai ne tik žaliosios energetikos skatinimas, elektromobilių stotelių įrengimas seniūnijose, bet ir nauji parkai, skverai urbanizuotose vietovėse.

Teiksime daugiau paslaugų senjorams, neįgaliesiems, socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, didinsime darbo užmokestį. Keliai, gatvės, transportas, vandentvarka, namų renovacija, laisvalaikio erdvės – kiekvienai iš 25 seniūnijų parengėme konkrečių darbų planą. Jį įgyvendinant tikiuosi dar didesnio bendruomenių įsitraukimo ir iniciatyvų, be kurių šiuolaikinė savivalda yra neįmanoma.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas

Prisidėkite kuriant dar gražesnį Kauno rajoną ir savo idėjas siųskite adresu: info@krs.lt

SUSKLEISTI ›